A ColloGuard aranykolloid oldat a bőr hidratálására és feszesítésére kifejlesztett készítmény.
A ColloGuard aranykolloid könnyen felszívódó, fémes állapotú aranyrészecskéket tartalmaz, amelyek sejtregeneráló, hidratáló és bőrfeszesítő hatásuknál fogva védenek az idő múlásával jelentkező hatásoktól. Rendszeres használata simává, puhává teszi a bőrt, mely fiatalos, ragyogó kinézetet kap.
A valódi aranykolloid nanoméretű aranyrészecskéket tartalmaz nagytisztaságú vizes közegben szuszpendálva. A termék nem tartalmaz stabilizátort, festéket, vagy kötőanyagot.
A TERMÉK HASZNÁLATA:
A csomagolásban mellékelt szórófejjel ellátott kis üvegcsét feltöltve, napi 2-3 alkalommal permetezzük nedvesre az arcot és dekoltázst vagy más kívánt testfelületet, és gyengéden masszírozzuk a bőrbe. A legjobb eredményt hidratáló krémmel történő együttes használattal érhetjük el.
MI AZ ARANYKOLLOID?
Az aranykolloid nagytisztaságú vízben eloszlatott nanométer nagyságú aranyrészecskéket tartalmazó oldat. A teljes aranytartalmat ppm-ben szokás megadni (ppm = milliomod részt jelent), ami számszerűen ugyanaz, mint a mg/L (milligramm per liter).
Ugye tudod, hogy egyáltalán nem mindegy milyen aranykolloidot használsz?
Sajnos a kereskedelemi forgalomban megtalálhatóak az olyan aranykolloid termékek is, amelyeknek nem minden esetben igazolható az eredete, a minősége, és a gyártási folyamata. A silány minőségű aranykolloid termékeket vásárlók közül sokan csalódnak, és elkönyvelik magukban annak hatástalanságát. A ColloGuard termékeinek gyártása folyamatos és szigorú minőség-ellenőrzés mellett történik.
MILYEN A JÓ MINŐSÉGŰ ARANYKOLLOID?
Ha egy aranykolloid termék színtelen vagy halványsárga, akkor az a termék nem igazi kolloid, mivel nem fémes aranyrészecskéket tartalmaz, hanem csupán aranyionokat (valamilyen aranyvegyület formájában). Az ilyen termékek bőrirritációt okozhatnak, mivel a bőrrel érintkezve az ionos arany kémiai reakció során mindig redukálódni fog.
A valódi aranykolloidok mindig fémes aranyrészecskéket tartalmaznak, és nem tartalmaznak sem aranyiont, sem stabilizátort, sem színezéket. A jó minőségű, valódi aranykolloidok színe jellegzetes: a rózsaszín és rubinvörös között változhat az aranykoncentráció, a részecskeméret, a részecskealak, és a vizsgált folyadékréteg vastagsága függvényében.
A nagyobb méretű aranyrészecskéket tartalmazó aranykolloidok színe általában kékeslilás vagy kékes árnyalatú.
A bal oldali kép mutatja a színváltozást a részecskeméret függvényében, a jobb oldali kép mutatja a ColloGuardaranykolloid termék színét.
MIÉRT SZÍNES AZ ARANYKOLLOID?
A kolloid aranyat a művészek évszázadok óta használják (például rubinüvegek), mivel a nanorészecske kölcsönhatásba lép a látható fénnyel. Az arany nanorészecskék elnyelik és szórják a fényt, amelynek eredményeként a részecskemérettől, formától, a helyi törésmutatótól és az aggregáció fokától függően az élénkvöröstől (kisebb részecskék) a kéken át a feketéig (nagyobb részecskék) terjednek a színek. Ezek a színek egy lokalizált felületi plazmonrezonancia (LSPR) nevű jelenség miatt fordulnak elő, amelyben a nanorészecske felületén lévő vezetőképes elektronok rezonanciában rezegnek a beeső fénnyel.
MIÉRT VESZÉLYES AZ IONOS ARANYAT TARTALMAZÓ KÉSZÍTMÉNY?
A víztiszta színű, aranykolloidként ajánlott termékek valójában ionos aranyat tartalmaznak, vagy az aranytartalmuk már kivált az oldatból és így teljesen hatástalanok.
Egy ionos aranyoldatban az aranytartalmat aranyionok alkotják, nem pedig a fémes állapotú nanométeres aranyrészecskék. Az ionos arany valójában neurotoxikus, azaz mérgező az idegsejtekre. Az ionos aranyat könnyű vizuálisan azonosítani, mivel színtelen folyadék és víznek tűnik. Ha a termék nem rózsaszínű vagy rubinvörös, akkor az nem a legjobb minőségű aranykolloid.
A jó minőségű aranykolloid oldatnak soha semmilyen mellékhatását nem tapasztalták! Más gyógyszerekkel nem lép kölcsönhatásba, hatásukat nem befolyásolja.
Ne használja ezt a terméket, ha allergiás az aranyra!
AZ ARANY EGÉSZSÉGÜGYI FELHASZNÁLÁSÁNAK RÖVID TÖRTÉNETE
Az arany gyógyszeres és gyógyászati célú felhasználásának legkorábbi adatai az egyiptomi Alexandriából származnak. Több mint 5000 évvel ezelőtt az egyiptomiak aranyat fogyasztottak a mentális, testi és lelki tisztításhoz. A régiek azt hitték, hogy a testben lévő arany úgy működik, hogy stimulálja az életerőt, és minden szinten megemeli a rezgés szintjét.
Az alexandriai alkimisták folyékony aranyból készült "elixírt" fejlesztettek ki. Azt hitték, hogy az arany egy misztikus fém, amely az anyag tökéletességét képviseli, és hogy jelenléte a testben élénkülni fog, regenerál és gyógyítja a betegségek sokaságát, valamint helyreállítja a fiatalságot és a tökéletes egészséget.
Már 4500 évvel ezelőtt az egyiptomiak aranyat használtak a fogászatban. Korai használatára figyelemre méltó példákat találtak a modern régészek. Ma is a fogászati munkák ideális anyagaként kedvelik, évente körülbelül 13 tonna aranyat használnak koronákhoz, hidakhoz, betétekhez és fogpótlásokhoz. Az arany ideális erre a célra, mert nem mérgező, könnyen formázható, nem korrodálódik, és nem foltosodik.
A középkori Európában az aranybevonatú tabletták és az "aranyvizek" rendkívül népszerűek voltak. Az alkimisták porított aranyat kevertek italokba, hogy "megnyugtassák a fájó végtagokat", ami az egyik legkorábbi utalás az ízületi gyulladásra.
A reneszánsz idején Paracelsus (1493-1541) –, akit a modern farmakológia alapítójának tartanak – számos sikeres gyógyszert fejlesztett ki fémes ásványokból, beleértve az aranyat is. Minden idők egyik legnagyobb alkimistája, megalapította az Iatrokémia iskolát, az orvostudomány kémiáját, amely a farmakológia előfutára.
Az 1900-as években a sebészek gyakran aranydarabot ültettek a bőr alá egy gyulladt ízület, például térd vagy könyök közelében. Ennek eredményeként a fájdalom gyakran enyhült vagy teljesen megszűnt.
A világhírű német bakteriológus, Dr. Robert Koch fedezte fel, hogy a tbc-t okozó baktérium arany jelenlétében nem életképes. Munkájáért 1905-ben orvosi Nobel-díjat kapott.
Kínában az arany helyreállító tulajdonságait továbbra is tiszteletben tartják a vidéki falvakban, ahol a parasztok aranyérmével főzik rizsüket, hogy pótolják a szervezetben található ásványi anyagokat, és a divatos kínai éttermek 24 karátos aranylevelet tesznek ételkészítményeikbe.
ARANYKOLLOID
Ha a fémes aranyat nagyon apró részecskékre daraboljuk (1-100 nanométer), és a részecskéket tartósan szuszpendáljuk az oldatban, akkor az ásvány aranykolloid néven válik ismertté, és új tulajdonságokkal rendelkezik a nagyobb aranyfelületnek köszönhetően.
Az aranykolloidot tiszta állapotban először 1857-ben készítette el a kiváló angol vegyész, Michael Faraday. A lenyűgöző "aktivált arany" oldatnak számos felhasználási módot találtak.
A tizenkilencedik században a kolloid aranyat az Egyesült Államokban általánosan használták az alkoholizmus (akkor dipszománia, amelyet az alkoholtartalmú italok csillapíthatatlan vágyának neveztek) gyógyítására, ma pedig az alkoholtól, koffeintől, nikotintól és szénhidrátoktól való függőség csökkentésére használják.
Az Egyesült Államokban már 1885-ben az arany a szívgyógyító képességeiről és a vérkeringés javításáról volt ismert. Az aranyat pedig 1927 óta folyamatosan használják ízületi gyulladás kezelésére.
Az európaiak régóta tisztában vannak az arany előnyeivel, és már több mint 100 éve vásárolnak aranybevonatú tablettákat és „Aranyvizet”.
1935 júliusában a Clinical, Medicine & Surgery orvosi folyóirat megjelentette Edward H. Ochsner, a chicagói Augustana Hospital tanácsadó sebészének „Aranykolloid a gyógyíthatatlan rákos esetekben” című cikkét, amelyben kijelentette: „Amikor már nincs remény a gyógyulásra, az aranykolloid segít meghosszabbítani az életet, és sokkal elviselhetőbbé teszi az életet mind a beteg, mind a gondozói számára, mivel lassítja a végső leromlást (az általános fizikai legyengülést és alultápláltságot, amely gyakran valamilyen krónikus betegséggel társul), és az esetek többségében nagymértékben csökkenti a fájdalmat és a rossz közérzetet, valamint az ópiátok (kábítószerek) szükségességét.”
Dr. Nilo Cairo és Dr. A. Brinckmann sikerkönyvében, a Materia Medicában (Sao Paulo, Brazília, 19. kiadás, 1956.) az aranykolloidot tartják a legjobb elhízás elleni szernek.
MODERN FELHASZNÁLÁSOK
Napjainkra az arany orvosi felhasználása nagymértékben kibővült. A sebészetben sérült erek, idegek, csontok és membránok foltozására használják. A rák több formájának kezelésére is alkalmazzák. A mikroszkopikus aranypelletek befecskendezése segít a férfiak prosztatarákjának a késleltetésében. A petefészekrákos nőket kolloid arannyal kezelik, és az aranygőz lézerek segítenek rákos sejtek felkutatásában és elpusztításában anélkül, hogy károsítanák egészséges szomszédaikat.
TOVÁBBI ÉRDEKESSÉGEK
A test hőmérsékletstabilizáló mechanizmusa helyreáll az arannyal, különösen hidegrázás, hőhullámok és éjszakai izzadás esetén.
A kolloid arany kiegyensúlyozó és harmonizáló hatással van a test, az elme és a szellem minden szintjére. A mentális attitűd és az érzelmi állapotok javítására használják. Beszámoltak arról, hogy elősegíti a megnövekedett energia, akaraterő, mentális fókusz és libidó érzését.
Sok tanulmány szerint az aranykolloid növeli a szellemi élességet és a koncentrációs képességet. Úgy gondolják, hogy az aranykolloid erősíti a mentális funkciót azáltal, hogy növeli a vezetőképességet a test idegvégződései között és az agy felszínén.
Az arany egy teljesen természetes ásvány, amely nem mérgező és nem lép kölcsönhatásba más gyógyszerekkel, valamint a szervezet könnyen tolerálja.
Az arany mesés gyógyító tulajdonságait lassan, de biztosan újra felfedezik, mivel a modern tudósok és orvosok felfedik mindazt, amit az őseink úgy látszik mindvégig tudtak: Hogy az arany valóban nagyon értékes fém.
A ColloGuard kolloid termékeinek gyártása folyamatos és szigorú minőség-ellenőrzés mellett történik.
A MINŐSÉG FONTOSSÁGA
Az ezüst- és aranykolloid oldatoknál a minőség a kardinális kérdés, és nem a ppm értéke.
A tudományban a fémkolloidok minőségének meghatározására két fő módszer szolgál:
Elektronmikroszkópos felvételek (TEM, SEM)
Zeta-potenciál mérés
Ezekkel a módszerekkel igazolható, hogy a vizsgált kolloid oldatok valóban részecskéket tartalmaznak, és a méretükön túl az alakjukról is felvilágosítást adnak. Valamint a kolloidok stabilitásáról is információhoz juthatunk általuk.
Mivel ezek költséges mérések, és leleplezik a kolloidnak nevezett, de valójában csak ionos oldatokat, ezért a legtöbb gyártó nem is oszt meg ilyen típusú vizsgálatokat.
A szakirodalom utalásai alapján mind az ionos, mind a kolloid méretű részecskéket tartalmazó ezüstoldatok hatékonyak a kórokozók elpusztításában. A lényeges különbség közöttük a nyálkahártya eltérő mértékű irritációjában, és a hatásmechanizmusban van. Valamint az ionos ezüst oldatok sokkal fémesebb ízűek, mint az ezüstrészecskéket tartalmazó oldatok.
Az ionos ezüst oldatok a nyálkahártyával érintkezve kémiai reakcióba is lépnek, valamint az ezüstionok redukálódni akarnak fémes ezüstté (lásd fényképészet), így érezhetően jobban irritálja a szöveteket, mint a fémes ezüstrészecskék.
A ColloGuard termékmintákon végzett TEM (Transzmissziós Elektronmikroszkópia), és Zeta-potenciál mérések igazolják, hogy az ezüst- és aranykolloid termékeink valódi kolloid oldatok. A részecskék jellemzően gömb formájúak, átmérőjük néhány nanométer, és a részecskék különállóak, nincsenek összetapadva.
A mérési eredmények:
A ColloGuard Aranykolloid minta Transzmissziós Elektronmikroszkóp (TEM) felvétele.
1. ábra Arany nanorészecskék TEM képe
Az aranykolloid minta jellemzése Transzmissziós Elektronmikroszkóppal történt (TEM, Philips CM-300 FEG műszer). Az 1. ábra alapján az arany nanorészecskék jellemzően gömb alakúak. Túlsúlyban vannak a 4-6 nm közötti részecskék, az ezeknél nagyobb szemcsék mennyisége a méret növekedésével egyre csökken.
A ColloGuard Aranykolloid minta Zeta-potenciál mérése.
A nanorészecskék vizes oldatban mérhető felületi töltéseloszlása (Zeta potenciál) Zetasizer Nano (Malvern) készülékkel lett meghatározva (1. táblázat)
1. táblázat. A vizsgált arany nanorészecskék karakterizálása:
Név
Rövidítés
Zeta potenciál
Méreteloszlás
Arany nanorészecske
AuNP
-9,87 mV
5,2 ± 0,7 nm
A ColloGuard Ezüstkolloid minta Transzmissziós Elektronmikroszkóp (TEM) felvétele.
2. ábra Ezüst nanorészecskék TEM képe
Az ezüstkolloid minta jellemzése Transzmissziós Elektronmikroszkóppal történt (TEM, Philips CM-300 FEG műszer). A 2. ábra alapján az ezüst nanorészecskék jellemzően gömb alakúak, méretük 1-8 nm közé esik. Túlsúlyban vannak a 3-5 nm közötti részecskék, az ezeknél nagyobb szemcsék mennyisége a méret növekedésével egyre csökken.
A ColloGuard Aranykolloid minta Zeta-potenciál mérése
A nanorészecskék vizes oldatban mérhető felületi töltéseloszlása (Zeta potenciál) Zetasizer Nano (Malvern) készülékkel lett meghatározva (1. táblázat)
1. táblázat. A vizsgált arany nanorészecskék karakterizálása:
Név
Rövidítés
Zeta potenciál
Méreteloszlás
Arany nanorészecske
AuNP
-9,87 mV
5,2 ± 0,7 nm
A ColloGuard Ezüstkolloid minta Transzmissziós Elektronmikroszkóp (TEM) felvétele
2. ábra Ezüst nanorészecskék TEM képe
Az ezüstkolloid minta jellemzése Transzmissziós Elektronmikroszkóppal történt (TEM, Philips CM-300 FEG műszer). A 2. ábra alapján az ezüst nanorészecskék jellemzően gömb alakúak, méretük 1-8 nm közé esik. Túlsúlyban vannak a 3-5 nm közötti részecskék, az ezeknél nagyobb szemcsék mennyisége a méret növekedésével egyre csökken.
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!