Az ezüstkolloid eredményesen használható immunerősítésre. Fogyasztása hozzájárulhat a járványos időszakokban a vírusok és baktériumok okozta fertőzésveszély csökkentéséhez.
A ColloGuard kolloid termékeinek használatával sokat tehetünk egészségünkért, jobb közérzetünkért és szépségünkért.
A ColloGuard Ezüstkolloid egy valódi ezüstkolloid, ami azt jelenti, hogy az ezüst a vízben fémes állapotú ezüstrészecskék formájában van jelen, nem pedig ezüstionokként.
A valódi ezüstkolloid nanoméretű ezüstrészecskéket tartalmaz nagytisztaságú vizes közegben szuszpendálva.
Ez a termék nem tartalmaz stabilizátort, festéket, vagy kötőanyagot.
Az ezüstre allergiások a készítményt ne használják!
A ColloGuard ezüstkolloid és további termékeink minőségét a legkorszerűbb gyártási technológia biztosítja. Ez azt jelenti, hogy a piacon található termékek közül a leghatékonyabb. Mivel szigorú ellenőrzés mellett, az általunk kifejlesztett egyedi technológiával, magas minőségű alapanyagokból gyártjuk, ez az egyik legmegbízhatóbb ezüstkolloid a piacon.
A termék használata
A mellékelt mérőpohárral kimért mennyiséggel (kb. 5 ml) napi 3-4 alkalommal öblögessen, gargarizáljon kúraszerűen. A kolloidot a nyelv alatt tartva pár percen belül felszívódik, így a szájban maradt folyadék ezután akár ki is köphető. Az ezüstkolloid orrspray-s üvegcsébe töltve felhasználható az orrüregi fertőzések kezelésére. Az ezüstre allergiások a készítményt ne használják!
Hogyan távozik a szervezetből?
Az ezüstkolloid kiválasztódása és a szervezetből történő távozása két úton valósul meg: (1) a veséken keresztüli gyors kiválasztódás után a vizelettel távozik, (2) a máj általi kiválasztódást követően az epével távozik. Mivel a kiválasztódás idült szakasza hetekig eltarthat, ezért 6-8 hetes kezelés után 4-8 hét szünet tartása javasolható a felhalmozódás veszélyének elkerülésére. Ez természetesen csak a szájon át történő kezelésre vonatkozik. Külsőleg alkalmazva nem kell szünetet tartani.
Az ezüst és az immunrendszer
Megfelelő mennyiségű kolloid ezüst a szervezetben úgy viselkedik, mint egy második immunrendszer. Rendszeres fogyasztása esetén ugyanis a fehérvérsejtekkel és a nagy falósejtekkel kölcsönhatva aktiválja az immunrendszert, valamint elpusztítja mindazokat a mikroorganizmusokat, amelyek közvetlenül érintkeznek vele. Fertőtlenítő és betegségmegelőző hatása mellett alkalmas a gyógyulás elősegítésére. Alkalmas továbbá felület fertőtlenítésre a háztartásban és a háziállatok gondozásában is 100 %-os biztonsággal használhatjuk az ezüstkolloidot!
Jótékonyan használható (népi megfigyelések alapján)
megfázás, influenza, baktériumok és vírusok ellen
torokgyulladás, szájnyálkahártya gyulladás és sérülés, fogínypanaszok esetén
nemi szervek candida és bakteriális fertőzésének kezelésére
kellemetlen lehelet, lábszag, hónaljszag ellen
vágott, horzsolt sérüléseknél a bőr és más finom szövetek újraképződésének az elősegítésére, és sterilen tartására
Az ezüst felhasználása a történelemből világszerte
- A görögök ezüst edényeket használtak a víz és más folyadékok frissességének megőrzésére. Hérodotosz, a görög filozófus és történész írásai az ezüst használatát Krisztus születése előtti időre datálják.
- A Római Birodalomban a bort ezüst urnákban tárolták, hogy megakadályozzák a romlását.
- Az ezüst használatát az ókori egyiptomi írások is említik.
- A középkorban a gazdagok ezüst eszközök használatával akadályozták, hogy elkapják a pestist.
- Különösen a gazdagok tárolták és ették ételeiket ezüst edényekből, hogy megakadályozzák a baktériumok szaporodását.
- A kínai császárok és udvartartásuk ezüst pálcikákkal ettek.
- A vadnyugaton az amerikai telepesek azt tapasztalták, hogy ha ezüst- vagy rézpénzt tesznek az ivóvíz-tartályukba, az megvédi a vizet a baktériumoktól, algáktól stb.
- A telepesek ezüstdollárt tettek a tejbe, hogy sokáig friss maradjon.
- Az első világháborúban ezüstfóliát használtak a csapatok a harctéri sebek kötözésére, hogy megakadályozzák a fertőzéseket.
- Az antibiotikumok bevezetése előtt az ezüstkolloidot széles körben használták a kórházakban, és legalább 1200 éve ismert baktériumölő szerként.
- Az 1800-as évek elején az orvosok ezüst varratot alkalmaztak sebészeti sebekben, nagyon sikeres eredménnyel.
- Az Ayurvédikus gyógyászatban az ezüstöt kis mennyiségben használják tonizáló, elixír vagy fiatalító szerként az életkor vagy betegség miatt legyengült emberek számára.
AZ EZÜST EGÉSZSÉGVÉDŐ FELHASZNÁLÁSÁNAK KEZDETE
Az ezüstöt évezredek óta gyógyító szerként használják a civilizációk világszerte. Orvosi, tartósító és regeneráló ereje egészen az ókori görög és római birodalomig visszavezethető. Jóval a modern gyógyszerek kifejlesztése előtt az ezüstöt csíraölő szerként alkalmazták.
A Science Digest magazin 1978 évi márciusi számában ismertetett kutatási eredmények szerint a vizsgált kb. 650 féle mikroorganizmus közül az ezüstkolloid kémcsőben hat percen belül minden kórokozót elpusztít. Egy antibiotikum talán fél tucat különféle kórokozót tud elpusztítani, ezzel szemben az ezüst a legerősebb bacilusvadászunk.
Az ezüstkolloid az egysejtű élőlények (baktériumok, gombák) és vírusok környezetébe kerülve blokkolja azok életfunkcióit, és így azok rövid időn belül elpusztulnak. A baktériumokba, gombákba kerülve az ezüst gátolja egy számukra létfontosságú enzim működését. A vírusok esetében pedig azok fehérjeburkának szerkezetét károsítva akadályozza a szaporodási lehetőséget, így idézve elő a pusztulásukat.
A jó minőségű ezüstkolloid oldatnak nincsenek káros mellékhatásai. Más gyógyszerekkel nem lép kölcsönhatásba, hatásukat nem befolyásolja. A vastagbélben lévő hasznos baktériumokat nem károsítja, mivel legkésőbb a vékonybélből felszívódik.
A Science Digest tudományos folyóirat 1978 márciusi számában leközölt szemfelnyitó kutatásoknak köszönhetően az ezüst a modern orvostudomány csodájaként jelenik meg. Amíg egy antibiotikum talán féltucat különböző kórokozót képes elpusztítani, addig az ezüst mintegy 650-et. Az ellenálló törzsek nem fejlődnek ki. Ezenkívül az ezüst gyakorlatilag nem mérgező. Az úttörő ezüstkutató, Dr. Harry Margraf szerint: „Az ezüst a legjobb a csíra elleni harcosok között.”
FONTOS! Jelenlegi tudásunk szerint az ezüsttel szemben nem alakul ki rezisztencia a baktériumoknál, míg a hagyományos antibiotikumokkal szemben igen.
AZ EZÜST ÚJRAFELFEDEZÉSE A nyugati tudósok csak az 1800-as évek végén fedezték fel újra, hogy az ezüst erős csíraölő. Ezt követően az ezüstöt vegyületek formájában széles körben használták gyógyszerként. 1940-re körülbelül négy tucat különböző ezüstvegyület volt a piacon.
HOGYAN LETT AZ EZÜST KEGYVESZTETT? Az ezüst alkalmazásának alkonyát az antibiotikumok felfedezése okozta. Az 1930-as években kezdtek megjelenni a szintetikusan előállított gyógyszerek. Akkoriban az antibiotikum rezisztencia még gyakorlatilag ismeretlen fogalom volt. Az új gyógyszerek gyártásának és használatának egyszerűsége, valamint a nagyobb profit lehetősége erőteljes erővé vált a piacon. Nagy volt az izgalom az új „csodaszerek” miatt, és ekkor még egyetlen antibiotikum-rezisztens kórokozó törzs sem került felszínre. Napjainkra viszont már egyre gyakoribbak a korábban hatékonyan elpusztítható, mára már minden gyógyszerrel szemben ellenálló, ún. polirezisztens kórokozók.
Összességében az antibiotikumok felfedezésével az ezüst, mint mikrobaellenes szer iránti érdeklődés lecsökkent.
Nagyon fontos, hogy a kórokozókban nem alakul ki rezisztencia az ezüsttel szemben. A legnagyobb probléma az, hogy ma már a kórokozók többsége rezisztenssé válik az antibiotikumokkal szemben.
A penicillin, amikor Fleming 1926-ban feltalálta, akkor gyakorlatilag az összes tüdőgyulladást meggyógyította. Ma már, csak a tüdőgyulladások 40%-ának gyógyítására alkalmas.
Az ezüst nem lép kölcsönhatásba más gyógyszerekkel. Rendkívül fontos. S az ajánlott dózisban nincs mellékhatása. Az ajánlott dózis nagyon fontos. Mindennek van mellékhatása. Aminek nincs mellékhatása, annak főhatása sincs. Az ezüstkolloidnak például ott van az argyriozis, a bőrnek az ezüstös elszíneződése. Éppen ezért azt javasolják általában a nyugati csúcs élelmezési, gyógyszerészeti intézetek, mint például a Food and Drug Administration az ezüstkolloidok tekintetében: hat heti szedés után tartsanak két hónap szünetet.
Az amerikai hatóságok ellenállása az egész világra kihatással van, ezért az ezüstkolloidnak hivatalosan ma sem lenne szabad gyógyító hatást tulajdonítani. Az egyre gyakoribb pozitív orvosi tapasztalatok azonban az ezüstkolloidot az egyik legkedveltebb alternatív gyógymóddá tették.
Az ezüstkolloid története és felhasználása jól ismert és dokumentált. Könnyen kutathatók az interneten a keresőmotorokon és bármely kolloid fórumon, hirdetőtáblán vagy blogon keresztül. Nem hivatkozhatunk rájuk, és nem tehetjük közzé őket itt, mert törvény tiltja azokat az állításokat vagy ajánlásokat, amelyek termékeinket vagy termék összetevőinket bármilyen betegséggel társítják.
A MINŐSÉG FONTOSSÁGA
Az ezüst- és aranykolloid oldatoknál a minőség a kardinális kérdés, és nem a ppm értéke.
A tudományban a fémkolloidok minőségének meghatározására két fő módszer szolgál:
Elektronmikroszkópos felvételek (TEM, SEM)
Zeta-potenciál mérés
Ezekkel a módszerekkel igazolható, hogy a vizsgált kolloid oldatok valóban részecskéket tartalmaznak, és a méretükön túl az alakjukról is felvilágosítást adnak. Valamint a kolloidok stabilitásáról is információhoz juthatunk általuk.
Mivel ezek költséges mérések, és leleplezik a kolloidnak nevezett, de valójában csak ionos oldatokat, ezért a legtöbb gyártó nem is oszt meg ilyen típusú vizsgálatokat.
A szakirodalom utalásai alapján mind az ionos, mind a kolloid méretű részecskéket tartalmazó ezüstoldatok hatékonyak a kórokozók elpusztításában. A lényeges különbség közöttük a nyálkahártya eltérő mértékű irritációjában, és a hatásmechanizmusban van. Valamint az ionos ezüst oldatok sokkal fémesebb ízűek, mint az ezüstrészecskéket tartalmazó oldatok.
Az ionos ezüst oldatok a nyálkahártyával érintkezve kémiai reakcióba is lépnek, valamint az ezüstionok redukálódni akarnak fémes ezüstté (lásd fényképészet), így érezhetően jobban irritálja a szöveteket, mint a fémes ezüstrészecskék.
A ColloGuard termékmintákon végzett TEM (Transzmissziós Elektronmikroszkópia), és Zeta-potenciál mérések igazolják, hogy az ezüst- és aranykolloid termékeink valódi kolloid oldatok. A részecskék jellemzően gömb formájúak, átmérőjük néhány nanométer, és a részecskék különállóak, nincsenek összetapadva.
A mérési eredmények:
A ColloGuard Aranykolloid minta Transzmissziós Elektronmikroszkóp (TEM) felvétele.
1. ábra Arany nanorészecskék TEM képe
Az aranykolloid minta jellemzése Transzmissziós Elektronmikroszkóppal történt (TEM, Philips CM-300 FEG műszer). Az 1. ábra alapján az arany nanorészecskék jellemzően gömb alakúak. Túlsúlyban vannak a 4-6 nm közötti részecskék, az ezeknél nagyobb szemcsék mennyisége a méret növekedésével egyre csökken.
A ColloGuard Aranykolloid minta Zeta-potenciál mérése.
A nanorészecskék vizes oldatban mérhető felületi töltéseloszlása (Zeta potenciál) Zetasizer Nano (Malvern) készülékkel lett meghatározva (1. táblázat)
1. táblázat. A vizsgált arany nanorészecskék karakterizálása:
Név
Rövidítés
Zeta potenciál
Méreteloszlás
Arany nanorészecske
AuNP
-9,87 mV
5,2 ± 0,7 nm
A ColloGuard Ezüstkolloid minta Transzmissziós Elektronmikroszkóp (TEM) felvétele.
2. ábra Ezüst nanorészecskék TEM képe
Az ezüstkolloid minta jellemzése Transzmissziós Elektronmikroszkóppal történt (TEM, Philips CM-300 FEG műszer). A 2. ábra alapján az ezüst nanorészecskék jellemzően gömb alakúak, méretük 1-8 nm közé esik. Túlsúlyban vannak a 3-5 nm közötti részecskék, az ezeknél nagyobb szemcsék mennyisége a méret növekedésével egyre csökken.
A ColloGuard Aranykolloid minta Zeta-potenciál mérése
A nanorészecskék vizes oldatban mérhető felületi töltéseloszlása (Zeta potenciál) Zetasizer Nano (Malvern) készülékkel lett meghatározva (1. táblázat)
1. táblázat. A vizsgált arany nanorészecskék karakterizálása:
Név
Rövidítés
Zeta potenciál
Méreteloszlás
Arany nanorészecske
AuNP
-9,87 mV
5,2 ± 0,7 nm
A ColloGuard Ezüstkolloid minta Transzmissziós Elektronmikroszkóp (TEM) felvétele
2. ábra Ezüst nanorészecskék TEM képe
Az ezüstkolloid minta jellemzése Transzmissziós Elektronmikroszkóppal történt (TEM, Philips CM-300 FEG műszer). A 2. ábra alapján az ezüst nanorészecskék jellemzően gömb alakúak, méretük 1-8 nm közé esik. Túlsúlyban vannak a 3-5 nm közötti részecskék, az ezeknél nagyobb szemcsék mennyisége a méret növekedésével egyre csökken.
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!